Kowary atrakcje w Kowarach
Sztolnie Kowary
Sztolnie Kowary to atrakcja turystyczna miasta. W trakcie wycieczki z przewodnikiem można poznać początki kopalń rud żelaza i innych minerałów w Kowarach. Można zwiedzić dawne korytarze kopalniane. Dodatkowo nowe atrakcje: Park Rozrywki dla całej rodziny, Małpi Gaj, żyroskop, eurobungee i wiele innych. więcej…
Muzeum Sentymentów
Muzeum Sentymentów to jedyna okazja w regionie, aby przenieść się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuć oddech PRLu na własnej skórze. Wchodząc do Muzeum Sentymentów, przenosisz się w czasie i w jednym momencie jesteś wśród rzeczy, które pamiętasz z domu babci, rodziców czy też ze swojego pokoju. więcej…
Kaplica Św. Anny
Kaplica Św. Anny w Kowarach znajduje się na wzgórzu, przy ul. Kowalskiej. Budynek, powstał w 1772 roku, na ruinach wcześniejszej świątyni. Kaplicę w stylu późnego baroku zaprojektował i wybudował Kaspar Jentsch. Wzniesiono ją z łamanego kamienia, na planie elipsy. Owalny budynek wieńczy ośmioboczna latarnia przykryta kopulastym dachem. więcej…
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska znajduje się na terenie dawnej fabryki dywanów w Kowarach – został on utworzony w 2003 roku. Miniatury odwzorowane są z bardzo dużą pieczołowitością w skali 1:25. Można tu zobaczyć wiele dolnośląskich pałaców, model Zamku Czocha, makietę części Karkonoszy ze Śnieżką. więcej…
Szpital Bukowiec
Szpital Bukowiec znajduje się w północnej części miasta Kowary. Budynek wybudowany został na początku XX wieku. Przednia fasada budynku szpitala wybudowana jest na planie lekkiego łuku, a cały kompleks otoczony jest parkiem z dwoma małymi stawkami przed głównym wejściem. Do dziś obiekt ten pełni funkcje lecznicze. więcej…
Szpital Wysoka Łąka
Szpital Wysoka Łąka w Kowarach został wzniesiony na początku XX stulecia. Projektantem tego budynku z licznymi wieżyczkami, werandami był znany wrocławski architekt – Karl Grosser. Architekt budynku nawiązuje do sanatorium w Davos w Szwajcarii. Szpital otacza park, który został zaprojektowany przez architekta ogrodów Mentzla. więcej…
Przełęcz Okraj
Przełęcz Okraj położona jest na wysokości 1046 m n.p.m. i rozdziela dwa karkonoskie grzbiety: Kowarski i Lasocki. Do momentu podpisania przez Poskę i Czechy Układu z Schengen działało na przełęczy polsko-czeskie przejście graniczne. Po czeskiej stronie granicy leży miasteczko Malá Úpa. Na Przełęczy Okraj działa schronisko turystyczne. więcej…